piątek, 31 lipca 2020

Dziewiąta rocznica

Z okazji rocznicy napiszę tyle, że blog zupełnie w tym roku podupadł i jego los wydaje się przesądzony, ale nie chciałbym go oficjalnie zamykać nie skończywszy przynajmniej serii o bolszewickim ukąszeniu. Jak być może niektórzy zauważyli, w kwietniu zacząłem pisać innego bloga, po angielsku i tylko o metafilozofii. Regularne prowadzenie dwóch blogów jest na pewno nie na moje zdrowie, a że ten nowy na razie bawi mnie bardziej, zainteresowanych metafilozofią zapraszam tam, a ta chuda szkapa niech zdycha.

17 komentarzy:

 1. "Chuda szkapa"? A ićpan. Uczciwy, niezależny koń, to autor go zagłodził.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę bardzo zasmucony.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Nasza szkapa", "Łysek z pokładu Idy", "Karino" (i inne) - moje pokolenie od maleńkości inkulturowano w umiłowaniu do różnych chudych szkap.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosba o nieusuwanie bloga. Dopiero tu trafilem i nie zdazylem jeszcze przeczytac polowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nie mam zamiaru usuwać. Oficjalne zamknięcie będzie oznaczać tylko tyle, że nie będzie już nowych wpisów.

   Usuń
 5. Wielka szkoda. To był mój ulubiony blog.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze szkoda, kiedy tak fajne miejsca cyberprzestrzeni obumierają i odchodzą. Ale zdaje się, że to jakiś tren bardziej ogólny, podobno cały Wszechśmiot tak ma.

  OdpowiedzUsuń
 7. Blog kończy jak socjalizm w najnowszej historii. Tu praca naukowa pod rozwagę: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0176268018303744

  OdpowiedzUsuń
 8. Socjalizm jest taką samą wydmuszką i utopią jak chrześcijaństwo, z którego idei wyewoluowało jako kontridea. Takim samym "opium dla ludu". Monidłem, manipulacją intelektualną zaczadzającą ludzi, jak religia. Uwodzi ich, by wyrąbać w starym porządku świata miejsce dla nowych elit, nowej koniunktury, nowego resetu.

  OdpowiedzUsuń
 9. I tak, jak teologia dorobiła się w historii rzeszy "filozofów", marksizm-leninizm dorobił się swoich hochsztaplerów, ekwilibrystów intelektualnych :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. A, jak dowiodła historia, socjalizm zapanuje nad światem, jak chrześcijaństwo, które początkowo tępione rozpleniło się z Imperium Romanum na весь мир.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z takimi standardami argumentacji zapraszam na wykop.pl.

   Usuń
  2. A czy standard twojej odpowiedzi był wyższy od standardu moich komentarzy? Ustosunkuj się, proszę, do artykułu https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0176268018303744  a nie prychaj na mnie z wyżyn szklanej góry. Twój standard widać po tym, jak zablokowałeś mi od teraz możliwość dalszej polemiki ztobą.

   Usuń
  3. Do tanga trzeba dwojga, jak śpiewał pewien senator PiSu. Twój standard jest tak niski, że mój nie ma już znaczenia.
   Jeśli chcesz udowadniać, że RFN był fajniejszy niż NRD, to musisz sobie najpierw znaleźć kogoś, kto twierdzi, że nie był. Rozumiem, że odnosisz się do moich dwóch poprzednich wpisów o socjalizmie - problem w tym, że albo ich nie czytałeś, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. W obu cierpliwie tłumaczę, dlaczego system taki jak enerdowski był zaprzeczeniem tradycyjnie rozumianego socjalizmu. A o RFN nawet wprost piszę, dlaczego miał dużo więcej wspólnego z socjalizmem niż to, co miało miejsce w krajach rządzonych przez marksistów-leninistów. Do tego wrzucasz jakieś swoje bełkotliwe wynurzenia na temat chrześcijaństwa - ani nie odnosi się to do niczego, co napisałem, ani nie jest niczym poparte, ani nawet nie wiadomo, jaką tezę chcesz przedstawić.

   Usuń
 11. Ktos tu pisze przemyslane , dobre komentarze , brawo.

  OdpowiedzUsuń
 12. A jaki adres tego nowego bloga?

  OdpowiedzUsuń